Bralni list 3

TALE RECEPT BO PRAVI ZA NAJINE KOLAČKE.

BRALNI LIST C

EDEN IZMED NAŠIH PASJIH PRIJATELJEV JE ZA TISTE BRALCE, KI POTREBUJEJO VEČ KOT LE BESEDE, PRIPRAVIL NOV BRALNI LIST.  ZA KOGAR JE TO ŠE PRETEŽKO, VADI LE BRANJE POSAMEZNIH BESED V ZVEZKU ZA OPISMENJEVANJE POD NALOGAMI PERO IN ZVEZDICA.

Nasvet za branje: Povezujemo črke, samoglasnike (A,E,I,O,U) lahko vlečemo, soglasnike (vse ostale črke) pa ne in jih hitro izgovorimo ter povežemo s samoglasnikom. Otrok se pod besedo, ki jo bere, premika s kazalcem od črke do črke, kar mu omogoča boljšo vidno orientacijo pri branju. Naenkrat ne rabi prebrati celega bralnega lista. To je odvisno od njegove razvitosti bralne tehnike in hitrosti povezovanja glasov. Za tiste otroke, ki jim gre branje še zelo počasi, mu določite čas 10 minut, ne glede na to, koliko besed bo prebral. Če 5 besed, ali 2 povedi, pač toliko. Otrok mora imeti orientacijo, da bere določen čas in tako ne pride do obupa, ko vidi količino besedila. Naslednji dan bo nadaljeval, ponovi pa naj tisto, kar je prebral dan prej, ker mu bo šlo danes bolje, saj besedilo pozna.