Torek, 21.4.

Najprej pohvala za izjemne misli o tem, kako pomagamo čebelicam, da lahko opravljajo svojo nalogo in skrbijo za nas. Vse, kar ste našteli, je res in to je zelo pomembno. Zelo dobro razmišljate. Zato se vam ne bo težko spopasti z naslednjo igro, s katero boste ogreli možgančke za današnje delo.  IGRA

SLOVENŠČINA: Zdaj ste pripravljeni na pozorno poslušanje besedila o dečku Janu. Po končanem poslušanju poskušajte našteti čimveč informacij, ki ste si jih zapomnili o besedilu. Poslušajte še enkrat in sedaj ugotovite, ali ste prej pozabili na kašen podatek ali pa ste po prvem poslušanju povedali napačno. Odprite DZ Lili in Bine, stran 51. Rešite naloge o dečku Janu.

OKOLJE: Deček Jan je razmišljal o svojem telesu in njegovih delih. Preveri, kako poznaš dele svojega telesa. Pojdi v deželo LILIBI – ŠOLSKA ULICA – SPOZNAVANJE OKOLJA – TELO – IGRA MOJ OBRAZ IN MOJE TELO.  Spoznaj zdaj še notranjost svojega telesa z igrami ČLOVEŠKO TELO.

Ali se spomniš še katerega dela telesa, ki ga še ni bilo omenjenega ? Poimenuj in pokaži ga na svojem telesu.  V DZ Lili in Bine, na strani 53, k črtam zapiši imena delov teles, ki jih črte prikazujejo. Izbiraj med: TREBUH, GLEŽENJ, RAMA, KOLENO, VRAT, DLAN, KOMOLEC.                      V prazna okvirja razločno nariši, kaj znaš narediti z rokami (zgoraj) in kaj z nogami (spodaj).

Imena prstov pa pozna že vsak majhen otrok, saj ste kot majhni poslušali pesem https://www.youtube.com/watch?v=kaN8hlutjUY Lahko zapoješ zraven in razmigaš svoje prstke.

Spoznal si notranje organe telesa. Ti pa morajo biti zaščiteni pred zunanjem okoljem in pred poškodbami. V čem se razlikujejo deček Jan, ptica in kuščar ?…………Pomagam: Razlikujejo se v tem, s čim je pokrito njihovo telo. Poglej si v povezavi, s čim vse je lahko zaščiteno telo in katerim bitjem določeno pokrivalo pripada. POKRITOST TELESA

2 thoughts on “Torek, 21.4.

1. Tanja Hrkač Avtor prispevka

Pozdravljen Matic. Upam, da nisi razočaran, ker to ni kuščar učiteljice Maje, ampak moj. Kuščar je vrste bradata agama, star je 8 let, ime mu je Jimmy, ponoči pa spi in seveda je zelo prijazen in scrkljan. Zelo rad je pri meni na rami, uživa tudi, če ga božam pod brado.
      Vesela sem, da te zanimajo kuščarji.
      Lepo se imej,
      učiteljica Tanja