Torek,17.3.

SLOVENŠČINA – Igra besedni dvoboj na prvo črko imen že poznanih spomladanskih cvetlic (zvonček, trobentica in žafran) ter ptic (vrabec, sinica in kos). Vi poveste eno besedo na Z, nato otrok, nato spet vi,…. Izgubi tisti, ki se ne spomni besede ali ponovi že povedano besedo. Za vsako črko dobi zmagovalec točko. nato enako za naslednjo črko. Možnih je tako razdeliti 6 točk. Držim pesti za otroke.

MATEMATIKA – Igrajte se trgovine. Otroci imajo igralni denar, ki so ga izrezali v šoli. Vi ste trgovina in prodajate stvari iz stanovanja v vrednostih do 10 eur. Določite cenik. Otrok pri vas kupuje in plačuje. Ko mu zmanjka denarja zamenjate vlogi in je otrok prodajalec. V obeh vlogah računa z denarjem. Ko ste kupec, ne dajajte točnega zneska, sam mora izračunati, koliko vam mora vrniti.

GLASBA – Glasbeno nalogo otroci opravijo do petka in sicer:                                                                 – otroci pripravijo glasbeni koncert za svojo družino (iz pesmic, ki jih imajo v glasbenem zvezku), – otroci naučijo svojo družino slovensko ljudsko pesmico MI SE MAMO RADI- priponka z glasbenim posnetkom –https://www.youtube.com/watch?v=TFWPJqx5emY                                    Za inštrumente lahko uporabite kuhalnice, pokrovke, svoje dlani….veliko veselja ob skupnem petju in rade vas imajo vse vaše učiteljice 🙂

Rezultat iskanja slik za emoticons