Petek, 20.3.

Jutri se uradno, po koledarju, začenja pomlad, v naravi ste jo pa že sami začutili. Temu bo posvečena tudi današnja naloga.

• V deželi Lilibi- šolska ulica – Spoznavanje okolja – Letni časi – Pomlad – Dejstva pomlad poslušajte besedilo. Razmislite in se spomnite, katere od teh značilnosti ste v naravi v teh dneh že opazili.
  • Nato pojdite za en korak v deželi nazaj, na letne čase in odigrajte igro Spomin. Za vsak odkriti par določi ustrezen letni čas, za katerega velja značilnost na sliki.
  • V delovnem zvezku Lili in Bine, na strani 28, pobarvaj cvetlice tako, kakršne so res v naravi. Zvončka, žafrana in trobentico zdaj poznaš že zelo dobro, teloh pa smo si tudi že ogledali v šoli. preostala cvetlica je podlesna vetrnica (nekateri jo domače poimenujejo marijina srajčica), ki v gozdu zacveti najkasneje od teh cvetlic in si jo poglej na spletu.
  • Na strani 29 reši le spodnjo nalogo. Pri vsaki cvetlici v vrsti označi s kljukico toliko kvadratkov, kolikor cvetnih listov ima cvet. Ne bo težko uganiti, le prešteješ jih na narisanem cvetu ali na sliki na internetu. Pošlji povratno informacijo v komentar oziroma odgovor na prispevek, in sicer zaporedje števil cvetnih listov po vrsti kot si sledijo cveti in ime otroka.
  • Pomlad boste prinesli tudi v svoj brez črtni zvezek.Rožice smo v naravi videli, zdaj bomo zgubali zvončke in jih nalepili v velik brez črtni zvezek. V priponki najdete slikovno navodilo in en primer, da vam bo lažje. Pomembno je le, da za gubanje cveta uporabite list, katerega stranice so enako dolge (torej kvadrat). Ostale dele zvončka (steblo, liste, tulec na vrhu cveta otroci narišejo). Uživajte, bodite ustvarjalni in naj se na listu v vašem zvezku pričara travnik zvončkov ali šopek zvončkov v vazi. Pa še malce lepe glasbe pri ustvarjanju: otroška pesmica CICIBANI RADI POJEJO (do 1:33 minute)- https://www.youtube.com/watch?v=0yxle6aGfs4  in slovenski zimzelenčki MARJANA DRŽAJ- ZVONČKI IN TROBENTICE (do 2:14 minute)- https://www.youtube.com/watch?v=mVTsyoLnHAU  Preostali bel del papirja v zvezku obarvajte z barvicami.
  • origami zvonček
  • Utrdili bomo matematične sosede, ki smo se jih včeraj naučili, igrivo in veselo. V deželi Lilibi – šolska ulica – matematika – Sosednja števila od 1 do 10 – igra klikni na številko in nato še igra razvrsti ptiče. Za vas učenjake bo to šala mala.Če boste za vstop v deželo Lilibi potrebovali kodo za aktivacijo, ste jo dobili že prvi šolski dan in je napisana na zadnji platnici 1. dela Lili in Bine kompleta.
  • POSEBEN IZZIV ZA KORENJAKE PRVOŠOLČKE: Otroci postrežejo svoji družini enega izmed družinskih obrokov, lahko ga tudi pripravijo (če staršem to ni preveč ob vsem, kar imate).
  • Za konec pa še nekaj vaj za zdravo in čvrsto telo– mamice in očki, vaši in naši šolarji to že znajo, zato lahko pokažejo tudi vam in gremo:”1,2,3, športniki smo zdajle vsi!”         1.Stopimo rahlo razkoračno in roke odročimo, nato glavo počasi zasukamo v levo stran in pogledamo za hrbet- le kaj se skriva zadaj? (zadržimo in štejemo do 5), nato glavo zasukamo v desno stran in pogledamo za hrbet (zadržimo in štejemo do 5)- vajo ponovimo 5 krat, 2. Stopimo rahlo razkoračno in roke vzročimo. Smo mogočno sadno drevo, ki ga veter skuša premakniti., a drevo se odklanja v levo in zaziba, ter nato v desno in zaziba (vajo ponovimo 5 krat v vsako stran), 3. Stresemo roki ob telesu. 4. Stopimo rahlo razkoračno in roki damo v bok. Z boki krožimo v levo stran (5 krat) in v desno stran (5 krat). 5. Stopimo rahlo razkoračno in roki odročimo, nato zamahnemo z levo nogo naprej, ter se skušamo dotakniti desne roke, ki gre naprej- v predročenje (5 krat), nato zamahnemo z desno nogo naprej in se skušamo dotakniti leve roke, ki gre naprej v predročenje (5 krat). 6. Stopimo rahlo razkoračno in naredimo 10 pravilnih počepov. 7. Dvignemo obe roki in si pomagamo v pozdrav.ZA NASLEDNJIČ: Prosimo pripravite prazno embalažo…sledi igrica “KOZA KLAMPF” (večina otrok jo že pozna)- lahko jo poizkusite tudi notri, a namesto kamenja uporabite zavezano nogavico.

30 thoughts on “Petek, 20.3.

1. Flin Mihovec

Živjo,

zvonček – 3
    jetrnik – 6