Četrtek, 26.3.

Danes utrdimo črko D v delovnem zvezku za opismenjevanje Lili in Bine (pobarvate polje, kjer slišite glas D, pišete črko, preberete povedi in povežete poved s sličico, ki je zapisana v povedi, pri peresu in zvezdici vadite branje). Tisti, ki poznate že vse črke, pa rešite še težjo nalogo z utežjo (branje besedila in dopolnjevanje spovedi z besedo iz besedila).

Vsi pa nato v črtasti zvezek napišite naslov VAJA in v vsako vrsto prepišete poved iz naloge povezovanja povedi s sličico. Imena na začetku vsake povedi nadomestite z enim od imen zapisanimi v bralni nalogi pero.

Poglejte skozi okno in ugotovite, kakšno je vreme zunaj. Ali potrebujete danes dežnik, če stopite ven ? Tako je, vreme zunaj nam pove, kako se moramo obleči ali opremiti za gibanje v naravi. Pomagaj Lili in Binetu prepoznati vreme in zložiti oblačila v omari po tem, v kakšnem vremenu jih uporabljata ( dežela LILIBI – šolska ulica – spoznavanje okolja – vreme ).

Lili in Bine se zelo rada družita s prijatelji. Danes ne moreta do njih, ker je slabo vreme in zelo mrzlo. Tudi vi se ne morete družiti med seboj zdaj, ker skrbite, da boste ostali zdravi. Zato pa se bomo družili v delovnem zvezku Lili in Bine, str. 32,  na namišljeni, a matematični zabavi, kjer bomo jedli, pili, se hecali in plesali. Na zabavi se marsikaj dogaja. Dobro si oglej risbo. Na zabavi lahko izračunamo račune za različnih 8 predmetov (balone, otroke, tortice, klobučke, …). Ugotovi te račune in jih zapiši, vsakega na svojo črto. Pazi na to, ali je + ali –  in na to, da je pri seštevanju največje število vedno na koncu v računu, pri odštevanju pa na začetku. Če se nekaj poje ali popije je v računu – , če gre pa za predmete različnih barv, oblike, vrste, pa je v računu +.

Zdaj pa lahko zaplešite po svoje ali pa kot te čebelice na Lilino in Binetovo najljubšo pesem https://www.youtube.com/watch?v=EptgYePeixU  in himno Lili in Bine, ki jo najdete na prvi strani dežele Lilibi levo zgoraj v okroglem znaku.