Ponedeljek, 30.3.

SLOVENŠČINA: Danes bomo rešili zmedo, ki jo je ustvarila muca Maca. Starši preberite otroku spodnji zapis tako, kot je napisan.

MUČA MAČA SE JE SPREHAJALA OB ČESTI. NA DRUGEM KONČU MESTA JO CAKA MUČ CARLI. CEPRAV JE OBLACNO VREME, TECE OB ČESTI IN PRECKA POLJE. VIDI POLNO CUDOVITIH ČVETLIČ. PRI MUČU  CARLIJU JO CAKA VECERJA. TO BOJO OČVRTE RIBIČE. OD LAKOTE JE ZAČVILILA IN ZAČEPETALA S TACKAMI IN POHITELA.

Kaj se ti v besedilu ne zdi prav in te je zmedlo ? Tako je, muca Maca je zamenjala črki C in Č.

Zdaj pa ti popravi mucino zmedo. Starš naj ti prebere ponovno vsak stavek posebej, ti pa ga pravilno povej tako, da ga popraviš in postaviš C in Č na pravo mesto.

Da ne bomo tudi mi kot muca Maca delali zmedo, se naučimo pravilno zapisati črki C in Č ter ju uporabiti v besedah. Obe črki začnemo pisati zgoraj, malo pod črto in zaokrožujemo črto v levo smer do zgornje črte, navzdol, ko pridemo do spodnje črte, se rahlo odklonimo navzgor. Črka Č se od C razlikuje v tem, da ima nad seboj majhno strešico (mali v), ki se ne sme dotikati črke. Poskušajte nekajkrat s prstom zapis po zraku in mizi, nato pa v črtasti zvezek napišite spodnji zapis v povezavi.  C

Kot običajno zaključite zapis s svojim vzorčkom in nekaj svojimi zapisanimi besedami iz že znanih črk in obvezno s črko C ali Č.  S starši lahko odigraš besedni dvoboj na novi črki, če želiš.

MATEMATIKA: Muca Maca je med tekom na tleh našla kos papirja. Poglej si ga tudi ti na spodnji povezavi.   Na njem so narisane  matematične zgodbe. V njeni glavi se je zgodila prava matematična zmeda. Pomagaj ji urediti zmedo. Dobro si oglej posamezne zgodbe.

MATEMATIČNE ZGODBE

NALOGA 1: V matematični karo zvezek napišite naslov VAJA in račun za vsako zgodbo v svoji vrsti. Pazite na ustrezen zapis, vsako številko in znak v svojem kvadratku.

NALOGA 2: Maca mora pohiteti, da pride pravočasno k mucu. Le v koliko minutah prepišeš v zvezek in izračunaš naslednje račune. Eden od staršev naj meri čas (minute) in ta čas zapiši na koncu naloge. Toliko časa je potrebovala muca, da priteče do mucka.    RAČUNANJE NA ČAS

Tisti dan, ko si boš zaželel glasbe, je tu GLASBENA NALOGA za ta teden: Maca želi čim hitreje priti do muca. Verjamem, da si ji s hitrim računanjem pomagal in zato teče čez potoček. Ste že videli potoček v naravi? Tam opazi  Lili in Bineta, ki sta se ogledovala v potočku in se z njim pogovarjala. Želela sta potoček bolje spoznati, a tudi potočku se je zelo mudilo. Poslušaj njihov pogovor v pesmici, dobiš jo v deželi LILIBI-ŠOLSKA ULICA-GLASBENA UMETNOST- PESMICE 1- PESMICA POTOČEK.

Besedilo pesmi: Potocek  in  POTOČEK . Prvič pesmico le poslušajte, zraven zapojte. Zdaj pa poiščite improviziran inštrument poslušajte, zapojte in zaigrajte še enkrat. Zaigrate lahko na kuhalnice, pribor, pokrovke in….

A naša mala raziskovalca je ob potoku opazila mala, majcena travniška živalca. Le katera? Ta, ki prinaša SREČO in zato brž odprimo “PRAV NAJVEČJO VREČO” in  zares se že mudi, naj se pesem oglasi. Pa poslušajmo še tole pesmico in uganimo, kdo je bila opazovalka naših malih junakov.:  https://www.youtube.com/watch?v=IcpCo3fLUMA  (do 1:00).

Pevski pozdravček in pojemo z vami…”VSE VAŠE UČITELJICE”.

4 thoughts on “Ponedeljek, 30.3.