Sreda, 18.3.

Danes boste pomladni raziskovalci in se boste navezali na včerajšnjo nalogo o cvetlicah in ptičkih. V šoli smo že spoznali prve spomladanske znanilce – zvončka, trobentico in žafrana, ki sem jih prinesla iz domačega gozda.  Vaša današnja naloga zajema slovenščino, okolje in šport.

NAVODILO:

1. DEL NALOGE: Raziskujte po Šentvidu ali bližnji okolici doma, pojdite na sprehod. Poiščite te cvetlice na največ treh različnih mestih/lokacijah. Enako opazujte vrabce, sinice in kose. Kot pravi raziskovalci zabeležite opaženo. Pripravite si opazovalni list, ki je priložen (lahko ga narišete ali natisnete) in na vsaki lokaciji, kjer opazite cvetlico ali ptička, označite v prostoru z X.  Označite toliko okvirčkov, na kolikor različnih lokacijah jih boste opazili. Kdor pa želi težjo nalogo, pa lahko v prostor vpiše ime lokacije (na primer: streha, sosedov vrt, ograja, travnik pred blokom, parkirišče,…).    OPAZOVALNI LIST (klik na obarvani del)

Po zaključenem opazovanju na zadnji lokaciji se naj otrok  NASMEHNE DRUŽINSKEMU ČLANU in nato kroži z glavo (v vsako stran 10 krat), kroži z rokami  ( v vsako stran 10 krat),     odkloni svoj trup ( v vsako stran 10 krat), kroži z boki ( v vsako stran 10 krat), naredi počepe (10 ponovitev) IN ZA KONEC- ……NASMEH DRUŽINSKEMU ČLANU…..LAHKO TUDI OBJEM. Tudi starši se lahko razmigate s svojim otrokom.

2. DEL NALOGE: Otroku dvakrat predvajajte spodnji posnetek z naslovom mali zvonček (za predvajanje kliknite na puščico). Otrok naj si skuša zapomniti podatke, ki jih sliši. Po poslušanju v delovnem zvezku Lili in Bine na strani 26 po navodilih v barvastih poljih reši naloge o slišanem posnetku.

Vrstni red nalog si lahko izberete. Opazovalni list spravite v mapo.