Četrtek, 19.3.-1.a

Za današnje šolsko delo si pripravite ošiljen svinčnik.

SLOVENŠČINA: RIBA, ROKA, RAKETA. Kaj je enakega tem besedam? Verjamem, da so otroci takoj ugotovili, da je to črka R na začetku vsake besede. Odigrajte igro dvoboj besed na črko R (to igro ste igrali že v torek). Tako, možgančki so ogreti. Črko R zapišemo pravilno v dveh potezah. Prva poteza je navpična črta od zgoraj navzdol. Nato se vrnemo na začetek črte in v drugi potezi naredimo lep polkrog, ki je velik za polovico črke in raven poševen repek, ki sega do konca trebuščka. Zapis črke ter pisni izdelek, ki ga otrok prepiše v črtast zvezek je spodaj. Izdelek otrok zaključi z lepim barvnim vzorčkom po svoji izbiri. Otrok mora paziti na pravilen in natančen zapis. Prva črka prikazuje smer pravilnega zapisa. Po narisanem vzorčku spodaj naj zapiše še kakšno besedo samo iz že poznanih črk, vsebovati pa mora R (lahko na začetku, v sredini ali na koncu besede).  Najprej naj poskuša otrok sam sestaviti besedo, če ne bo šlo, pa mu pomagajte, otrok pa seveda zapiše sam.

MATEMATIKA: Pripravite si številski trak in kartončke s števili od 0 do 10 na mizo. Če nimate šolskih, si jih naredite doma. Za ogrevanje si z nekom (lahko je več članov) podajajte žogo in ob tem štejete od 0 do 10. Na določeno številko izrečete besedo bum, naslednji mora nadaljevati. Na ta način igro popestrimo, Bum lahko izrečemo za več številk. Otroci to igro že poznajo, smo se jo igrali v šoli. Verjamem, da bojo spretnejši od vas. Tisti, ki se zmoti, naredi počep.

Zdaj, ko smo ogreti, gremo k novi vsebini. S to igro smo utrdili, kateri dve sosedi ima vsaka številka (leva in desna soseda). Otrok si naj ogleda razlago v povezavi spodaj. Kliknite nanjo in si video naložite (traja nekaj časa) ali na drugi povezavi le odprete za ogled. Za vsak način zapisa (vodoravno in navpično) mu določite 5 števil (ne hkrati)  in zanje otrok določi predhodnika in naslednika. Izraža se s celo povedjo (primer: Številu 4 je predhodnik število 3. Število 6 je naslednik števila 5. Število 9 ima naslednika število 10. , in podobno).

Nato reši v LIli in Bine delovnem zvezku stran 27. Pazite, pri zadnji nalogi gre za navpičen zapis.

Razlago na strani       https://we.tl/t-QMYiNkBoGn   naložite    ali  na  https://www.youtube.com/watch?v=QeysuENd7UA le odprete.

Bili ste pridni. Zdaj se pa malo sprostite. ULEŽITE SE NA TLA NA HRBET, PRIMITE ZA KOLENA IN ZAZIBAJTE 10 KRAT NAPREJ IN NAZAJ TER 10 KRAT LEVO IN DESNO.

ŠE OBJEM IN…RADE VAS IMAMO…VSE UČITELJICE