Četrtek, 19.3.- 1.b

Danes boste potrebovali ošiljen svinčnik in ogrete možgančke.

SLOVENŠČINA: Za začetek besedni dvoboj z besedami na črko (tako kot v torek na druge črke). Nato pa besedne premetanke. Gre za besede, ki jih morate sestaviti iz pomešanih črk. Za vsako besedo uporabite vse črke v oklepaju. Ko jih sestavite, jih zapišite v novi črtasti zvezek Tako lahko. Pazite na presledke med besedami. Naslov je VAJA čez eno vrsto in nato zapišite vseh 8 besed čez dve vrsti. Namig za rešitve besed – besede so vse iz narave (rastline, deli rastlin, živali), kar lahko opazimo spomladi v naravi. Starši lahko pomagate pri sestavljanju.

(  E A J  V  )           (  A R  V  T  A )              ( R  N  I  O  K  E  A  N  )           (  R  T  A  N  V  R  )

(  A  L  J  R  M  V  A  )   (  T  K  R  )           (  U  J  M  E L  T  )      (  J  L  E  N  E  )

Če ne gre, uporabite pomoč: 1. beseda se začne na V,   2. na T,   3. na KO,   4. na VR,   5. na MR, 6. na K,  7. na M,   8. na J.

MATEMATIKA: Pripravite si številski trak in kartončke s števili od 0 do 10 na mizo. Če nimate šolskih, si jih naredite doma. Za ogrevanje si z nekom (lahko je več članov) podajajte žogo in ob tem štejete od 0 do 10. Na določeno številko izrečete besedo bum, naslednji mora nadaljevati. Na ta način igro popestrimo, Bum lahko izrečemo za več številk. Otroci to igro že poznajo, smo se jo igrali v šoli. Verjamem, da bojo spretnejši od vas. Tisti, ki se zmoti, naredi počep.

Zdaj, ko smo ogreti, gremo k novi vsebini. S to igro smo utrdili, kateri dve sosedi ima vsaka številka (leva in desna soseda). Otrok si naj ogleda razlago na spodnji povezavi. Kliknite nanjo in si video naložite (traja nekaj časa) ali na drugi povezavi le odprete. Za vsak način zapisa (vodoravno in navpično) mu po ogledu določite 5 števil (ne hkrati)  in zanje otrok določi predhodnika in naslednika. Izraža se s celo povedjo (primer: Številu 4 je predhodnik število 3. Število 6 je naslednik števila 5. Število 9 ima naslednika število 10. , in podobno).

Razlago si na tej strani https://we.tl/t-QMYiNkBoGn (naložite) ali le odprete tu:  https://www.youtube.com/watch?v=QeysuENd7UA

Nato reši v LIli in Bine delovnem zvezku stran 27. Pazi, pri zadnji nalogi gre za navpičen zapis.

Bili ste pridni, zato se malo sprostite: ULEŽITE SE NA TLA NA HRBET, PRIMITE ZA KOLENA IN ZAZIBAJTE 10 KRAT NAPREJ IN NAZAJ, 10 KRAT LEVO IN DESNO. ŠE OBJEM IN…RADE VAS IMAMO…VSE UČITELJICE