Ponedeljek, 23.3. – 1.b

MATEMATIKA: Ogrevanje s poznano igro bum. Danes bomo igro otežili. Štejemo tako, kot smo se že igrali od 1 do 10, nato pa nadaljujemo od 10 proti 1 nazaj. Poljubno izberemo števila za bum. Štetje večkrat ponovimo in dodajamo vedno več bumov. Zaporedje števil torej lahko narašča ali pa pada. Danes preverite svoje znanje zaporedij in sosedov števil tako, da rešite spodnji UL (rešitve vpisujte kar v poslani dokument, shranite in ga pošljite učiteljici po spletni pošti. Pred reševanjem ugotovite, ali zaporedje števil pada ali narašča. Vpisujte številke s črno barvo. Veliko znanja vam želim.  SOSEDE ŠTEVIL   Verjamem, da boste vsi na preverjanju dobili vesel obrazek.

Lili in Bine se pa včeraj nista smejala, ampak sta se grdo gledala. Vzrok je bila malica. Za malico sta dobila jabolka in hruške. Vsak je po svoje izračunal, koliko sadežev imata. Poglej si na povezavi, kako sta izračunala in povej enemu od staršev, kdo od njiju je prav izračunal  zamenjava stevil pri sestevanju . Če se ne moreš odločiti, ti prišepnem, da sta oba pravilno izračunala. Ugotovi in povej staršu, zakaj pa imata različen račun. Naj ti povem matematično pravilo, da je vseeno, katero število napišemo v računu na prvem mestu in katero na drugem. Števili lahko pri seštevanju zamenjamo v računu, rezultat je enak. Ampak, zapomni si, le pri seštevanju, kjer je znak +.

Na mizo si pripravi kartončke s številkami ter kartonček z znakom + in kartonček z znakom =. Na mizi nastavi oba računa seštevanja za naslednje naloge in ju glasno preberi (starši lahko po želji dodate še svoje podobne naloge):

• Mama je v vazo postavila 6 zvončkov in 3 žafrane. Koliko cvetlic je v vazi ?
  • Na zabavi so popili 4 kozarce soka in 2 kozarca limonade. Koliko kozarcev pijač so popili ?
  • V sadovnjaku raste 7 jablan in 1 češnja. Koliko dreves raste v sadovnjaku ?

SLOVENŠČINA: Nova možnost za zmago otroka v besednem dvoboju. Danes uporabite drugo različico te igre, veljajo besede s črko U na kateremkoli mestu v besedi.  V naslednji nalogi pa boste vesoljsko plovilo, ki boste obkrožili neznan planet, od koder hudobci na nas mečejo viruse. Na mizo zgoraj postavite žeton, zamašek,… in to je neznani planet. Poglejte si v povezavi, kako boste obkrožili planet, vaš prst je raketa in letite lahko le po navodilu / zemljevidu, ker drugače vas bojo hudobci zadeli z meteoriti. Ko vam uspe en zgornji polet, ki ga večkrat ponovite, nadaljujete s povezanim poletom okoli dveh planetov hkrati. Nato postavite planet spodaj na mizo in po navodilu s prstom opravite še spodnji polet. Po nekajkratnih poletih opravite še dvojni povezani spodnji polet. Vsak polet večkrat ponovite.  ZANKA   Naučili ste se še zadnjo črto – zgornja in spodnja zanka. Poskusite jo še narisati v brez črtnem zvezku kot kaže slika:

Če je otrok bil spreten in hiter pri zankah, lahko še poleti v zavihek spletne povezave (spodnja) – interaktivne vaje – slovenščina 1-5 – pišem prve besede – igra sestavi besedo iz 3 črk (spretnejši lahko izberete igro sestavi besedo iz 4 črk). Starši lahko otroku določite čas igranja (npr 5 ali 10 min) in pomembno je število pravilno sestavljenih besed.

ŠPORT: Za prve dni v tem tednu malim športnikom pošilja vaje učiteljica Jasmina v priponkah:    igra zadeni cilj   igra s kockami mali športnik    igra s kockami raztezanje in sproščanje.docx . Razporedite si jih skozi naslednje dni.

One thought on “Ponedeljek, 23.3. – 1.b