Torek, 7.4.

MATEMATIKA: TELE KLOBASICE DANES NISO POMOTA. UPAM, DA NE MISLITE, DA MORATE DANES JESTI KLOBASICE, NE, NE. TO SO PASJE KLOBASICE. VERJETNO JIH JE TU ODLOŽIL KATERI IZMED PASJIH PRIJATELJEV NA SPLETIŠČU, KO JE VIDEL DANAŠNJO NALOGO. VERJETNO SE MU JE NALOGA VLEKLA KOT KLOBASA, KER JO JE DOLGO DELAL. ALI PA JE VAM PRIPRAVIL ZA DANES NEKAJ DOLGEGA KOT KLOBASA. TOČNO TO, PRIPRAVIL VAM JE KLOBASASTE RAČUNE. JAZ PA VAM BOM POMAGALA IN VAM NAMIGNILA, KAKO SE JIH LOTITE V POVEZAVI, V KATERI IMATE PRIKAZ RAČUNANJA NA DALJŠI IN KRAJŠI NAČIN.   SESTAVLJENI RACUNI

Zdaj pa pripravite matematični karo zvezek in prepišite vanj sliko iz povezave       PREPIS POPRAVLJEN . Reši podobne račune v DZ Lili in Bine, stran 37. Obvezno nariši skodelico pod prvima dvema številkama v računu, v katero vpišeš vmesni rezultat. Računaš na krajši način, zapišeš le rezultat.

SLOVENŠČINA: Z našim pasjim prijateljem se odpravimo na izlet na planino. S seboj bomo vzeli njegove pasje klobasice za posladek. Zapri oči in si predstavljaj pokrajino, po kateri stopaš – gore, hribi, smreke, potoček, ki ga preskočiš, številni planinci, ki jih srečaš na poti, klopce za počitek, pastirja, ki žene svojo čredo, pohodno pot, po kateri stopaš, ptice, ki ti na poti žvrgolijo in polno drugih zvokov narave,… Poglej v DZ Lili in Bine, stran 38, na sliko izleta, si jo dobro oglej in jo primerjaj s tisto, ki si si jo prej zamislil v svoji glavi. Pripoveduj staršem, v čem se slika v tvoji glavi razlikuje od te. Uporabljaj cele povedi. Na strani 39 reši naloge, ugotovi nalogo iz piktograma, starši pa naj ti preberejo navodila pri vsaki nalogi.

GLASBENA NALOGA DO KONCA TEDNA :  Zunaj toplo sonce sije,travnik zdaj že zeleni. A po travniku, nad cvetko, en Cekinček zdaj leti. Poslušaj pesmico in zapoj zraven še ti lepo.

METULJČEK CEKINČEKhttps://www.youtube.com/watch?v=VEf1tIPruAU (do 1:55).

Verjamem, da si pesmico že kje slišal, zato jo lahko zapoješ še enkrat . Kateri letni čas je zdaj? Ja, res je. V deželi je že POMLAD. Pa morda veš, kateri so vsi štirje letni časi, ki smo jih že omenili?

Pesmica, ki so je pele že naše babice, govori prav o letnih časih.  Prisluhnimo ji. LEPO JE POMLAD NA SVET:    https://www.youtube.com/watch?v=OUm21EqWIqg (do 0:49)  BESEDILO

Pesmico lahko zaigramo tudi ob spremljavi  PRAVIH in IMPROVIZIRANIH INŠTRUMENTOV. Pevci in plesalci naše šole- folklorniki, so zaigrali na: IMPROVIZIRANE INŠTRUMENTE ( glavnike, kuhalnice, žeblje) in na PRAVE INŠTRUMENTE (violino, prečno flavto, lončeni bas in diatonično harmoniko). Kako so zapeli in zaplesali v oblačilih, ki so jih nekoč nosili otroci,  si poglejte na povezavi: https://www.youtube.com/watch?v=9fJ3ZPZaBZg ( od 14:30- 19:50).

NALOGA: V glasbeni zvezek napišite naslov: LEPO JE POMLAD NA SVET. Narišite vsaj tri inštrumente, na katere so igrali otroci, lahko pa narišete, kar vam je bilo najbolj všeč.

5 thoughts on “Torek, 7.4.

1. Andreja Č. Tomšič

Pozdravljeni, nikakor ne morem odpreti datoteke “Sestavljeni računi”. Pri odpiranju javlja “težave z vsebino”…
    LP!

1. Tanja Hrkač Avtor prispevka

Dober dan. Sem preverila, deluje, tudi drugim. Gre za powerpoint predstavitev, ki vam jo s klikom nanjo naloži oziroma prenese spodaj na ekran. S klikom na ta prenos spodaj, se vam odpre. Poskusite.

2. Nika Juretič Žvan

Zivjo,

Pri slikci s krogci je napaka v 2. računu. pisati bi moralo 6 – 1 – 2 = 3

LP NIKA in NINA

3. Tanja Hrkač Avtor prispevka

Prepis je popravljen. Hvala za opozorilo. Sem vesela, to pomeni, da pozorno spremljate delo. Za napako se opravičujem. Verjamem, da ste v zvezek pravilno napisali. Hvala še enkrat.